wybór warsztatu samochodowego - na co zwracać uwagę

Na co zwracać uwagę przy wyborze warsztatu samochodowego?

Większość kierowców jest zmuszona do serwisowania swojego samochodu. W tym celu wyszukujemy możliwie najlepszych warsztatów w swojej okolicy lub zaufanych osób, którym jesteśmy w stanie powierzyć własne auto. Niestety do dziś na rynku możemy znaleźć wiele przykładów działalności, które skupiają się nie na dobrej obsłudze i zadowoleniu swoich klientów, a na maksymalizowaniu zysków i naciąganiu kierowców na nieprzewidziane koszty. W naszym dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej na temat wyboru odpowiedniego warsztatu, a także podpowiemy, na co warto zwracać uwagę.

Dlaczego wybór warsztatu jest tak ważny?

Oddając samochód do warsztatu, powierzamy go często w obce ręce. Wiele napraw oraz czynności serwisowych jest bardzo trudnych do zweryfikowania, szczególnie przez kogoś, kto nie zajmuje się na co dzień motoryzacją. Właśnie dlatego warto postarać się o to, by wybrany warsztat potraktował nas jako klienta możliwie jak najbardziej profesjonalnie. Na rynku jest wbrew pozorom bardzo duża konkurencja, co powinno wymuszać na specjalistach ciągły rozwój i poprawianie swoich usług. Niestety nie jest to zasadą, a my jako kierowcy, bardzo często słuchamy różnych przykrych historii na temat niektórych mechaników.

Na co zwracać uwagę przy wyborze warsztatu?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Czasem może zdarzyć się, że mały i bardzo niepozorny warsztat samochodowy będzie oferował usług na wyższym poziomie niż ten, który jest duży i imponuje rozmachem. Pewnym sygnałem alarmowym powinny być dla nas słabe opinie w internecie. Kolejną kwestią jest długie przetrzymywanie auta pomimo krótkich terminów realizacji prac.

Dobrym rozwiązaniem jest wywiad wśród znajomych, którzy często znają już lokalne warsztaty i są w stanie bardzo trafnie wskazać ten, który zasługuje na polecenie. Wybierając warsztat, powinniśmy zwrócić również uwagę na jego ofertę oraz infrastrukturę. Punkty, które specjalizują się w naprawach poszczególnych podzespołów, bardzo często posiadają potrzebne do tego narzędzia, a przy okazji dysponują sporą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.

na co zwracać uwagę przy wyborze warsztatu

Czego powinniśmy oczekiwać od warsztatu samochodowego?

Jako klient powinniśmy oczekiwać w głównej mierze fachowej obsługi i braku przykrych niespodzianek. W tym pierwszym przypadku chodzi o to, by naszym samochodem zajmowali się wykwalifikowani specjaliści, którzy rzeczywiście będą w stanie prawidłowo usunąć usterkę, jednocześnie zachowując wszelkie procedury.

Druga kwestia dotyczy tego, że jeśli podczas naprawy ujawnią się kolejne usterki lub pojawi się konieczność wykonania dodatkowych prac, co przełoży się na większy koszt, to warsztat jest zobowiązany przynajmniej poinformować o tym klienta z odpowiednim wyprzedzeniem. Wbrew pozorom do dziś zdarzają się przypadki, gdzie klient o ostatecznym koszcie dowiaduje się dopiero w momencie odbioru auta.

Komu warto zaufać?

Oczywiście zawsze najbardziej godnymi zaufania, są te najbardziej sprawdzone miejsca. Doskonałym przykładem może być warsztat Citroena, który należy do Grupy Zdunek. Jeśli szukacie Państwo kompleksowej i fachowej obsługi, to miejsce jest właśnie dla Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *