Jakie żarówki samochodowe kupić? Na co zwrócić uwagę?

Wielu zastanawia się nad zakupem tych akuratnych żarówek do samochodu i wiele kupuje ta najtańsze, bo tacy ludzie mają samochód kompaktowy kupiony za trochę więcej niż wynosi statystyczna pensja i dlatego nie chcą inwestować w te droższe żarówki. Prawdą jest natomiast to, że oświetlenie samochodowe to nie tylko światła długie i kierunkowskazy, to także oświetlenie wewnętrzne, które obecnie mogą stanowić żarówki LEDowe znacznie wydajniejsze od standardowych i o wiele wydajniejsze. Problem tylko tkwi w przepisach dotyczących oświetlenia, a konkretniej w tym, że w światłach długich w wielu krajach świata nie można stosować żarówek LED, ze względu na ich skomplikowany status prawny. Istnieje mit dotyczący tego, że ten typ żarówek może bardziej oślepiać, ale prawdą jest to, że ten rodzaj żarówek może dawać światło o zróżnicowanej intensywności, czyli światło tych żarówek może być bardziej przyjaznym dla zawodowych kierowców, ale najwięcej i tak znaczy trwałość żarówek typu LED, które działają kilka razy dłużej od standardowych. Kluczowe znaczenie ma też i to, że słabiej się rozgrzewają, czyli dają też dłuższą żywotność odbłyśnikowy lampy auta.

Istotne prawdy dotyczące standardowych żarówek

Taka standardowa żarówka z tradycyjnym rozgrzewającym się żarnikiem, to też przynajmniej kilka rodzajów szkła i kilka wersji jeśli chodzi o moc. Rzecz jasna te lepsze odmiany żarówek to też wyższy wydatek i właśnie dlatego niewielu kupi te lepsze do taniego auta kompaktowego, które za mniej niż dwa lata może zostać ze złomowane, ale droższe, nowsze i bardziej zrywne auto sportowe to już inna sprawa. W jego przypadku inwestowanie w dobre oświetlenie jest uzasadnione. Dlatego właściciele takich drogich aut nie tylko wymieniają żarówki na te najczęściej polecane na forach internetowych, ale też co jakiś czas wymieniają zmęczone odbłyśniki lamp, po to by oświetlenie zewnętrzne działało w sposób wzorowy.

Kwestie dotyczące wewnętrznego oświetlenia samochodu

Niewielu traktuje poważnie sprawy powiązane z oświetleniem wewnętrznym, a oświetlenie to jest istotne i to zwłaszcza w przypadku kierowców, którzy jedzą we własnym aucie. Istotnym jest to, by widzieć prędkość z jaką się poruszamy, czyli by podświetlenie zegarów działało poprawnie, bo dzięki temu podświetleniu wielu kierowców lepiej dostosowuje swoją prędkość do warunków na drodze. Jednak oświetlenie wewnętrzne pomaga też pasażerowi zasiadającemu obok kierowcy i tym z tylnej kanapy. Mowa tu dokładnie o tym, że dzięki wzorowemu oświetleniu kabiny pasażer z tylnej kanapy może swobodnie czytać książkę lub oglądać film na małym laptopie. Ponad dwie dekady temu kwestie powiązane z wzorowym oświetleniem kabiny nie były najważniejszymi, bo kluczowe znaczenie miały tylko światła drogowe, a w kabinie było dość ciemno. Dlatego pasażerowie zapinali pasy na wyczucie. Zapinanie to raczej nie było problemem, gdy na tylnej kanapie zasiadała jedna osoba, ale w przypadku trzech osób to poprawne zapięcie się niestety musiało potrwać kilka minut. Obecnie tego typu problemy też istnieją, ale auta stały się o wiele bardziej przyjaznymi. Niektóre mają nawet listwę podświetlającą na progu, po to by odnaleźć drobny przedmiot, który upadł nam na ziemię podczas wysiadania z auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *