Dlaczego warto zdecydować się na wyciskarkę do owoców?

Soki owocowe to jedna z lepszych, zdrowych przekąsek, z której możemy bezpiecznie korzystać na co dzień. Jednak jeżeli zależy nam na naprawdę dobrej jakości, warto wycisnąć go samodzielnie. Jakiego urządzenia do tego użyć?

  1. Domowy sok to źródło witamin i błonnika
  2. Wyciskarka ułatwia przygotowanie napoju
  3. Jaką wyciskarkę do owoców wybrać?

Domowy sok to źródło witamin i błonnika

Nie da się ukryć, że owoce to bogate źródło witamin, ale również naturalnego słodkiego smaku. Są więc nie tylko pożyteczne, ale mogą również stanowić zdrową przekąskę, o ile nie spożywamy ich w nadmiarze. Te same właściwości posiada również domowy, własnoręcznie przygotowany sok, ponieważ posiada w sobie cząstki i włókna z owoców i nie jest dodatkowo dosładzany. Dzięki włóknom napój dostarcza nam błonnika, co również sprawia, że przez jakiś czas czujemy się nasyceni. Własnej roboty soki będą idealne do zabrania do pracy lub dla naszej pociechy do szkoły, przy czym ich przygotowanie wcale nie jest takie trudne.

Wyciskarka ułatwia przygotowanie napoju

Jeżeli chcemy przygotowywać domowe soki na co dzień, warto zaopatrzyć się w wyciskarkę do owoców, która ułatwi nam prace. Istnieje wiele wariantów tego urządzenia – od ręcznych wyciskarek do cytrusów, aż po automatyczne, pełnowymiarowe sprzęty które poradzą sobie z każdym owocem. Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony od naszego zapotrzebowania na soki – im więcej ich pijemy, tym bardziej rozbudowany i wytrzymały egzemplarz warto wybrać. Jeżeli trudno nam się rozeznać, warto wykorzystać różnego rodzaju omówienia i porównania, jak na przykład wyciskarki wolnobrotowe – ranking, gdzie nie tylko znajdziemy najlepsze dostępne na rynku modele, ale również ich krótkie omówienie.

Jaką wyciskarkę do owoców wybrać?

Wybierając wyciskarkę do soków warto przede wszystkim zwrócić uwagę na poziom głośności podczas pracy. Jeżeli zależy nam na minimalnym poziomie hałasu, lepiej wybrać model wolnoobrotowy – wytworzenie soku zajmie więcej czasu, ale urządzenie działa znacznie ciszej, niż odpowiednik pracujący na wysokich obrotach. Kolejną istotną rzecz jest moc wyciskarki. Dla owoców miękkich i łatwych do zmiażdżenia wystarczy, że zaopatrzymy się w model o mocy 100 do 150 W. Jednak gdy chcemy mieć więcej możliwości do wyboru, warto wybrać urządzenie o mocy 300 W lub więcej, aby było w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem. Ostatnią istotną kwestią techniczną jest napęd: w przypadku wyciskarki manualnej bardziej się napracujemy, podczas gdy wyciskarka wolnoobrotowa elektryczna wykona całą pracę za nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *