Wynajem aut dla firm – jakie płyną z niego korzyści?

Mimo że wynajem aut dla firm bardzo często może przypominać nam leasing, dla wielu przedsiębiorców okazuje się korzystniejszym rozwiązaniem. Dzieje się tak, ponieważ inwestycja we własną flotę pojazdów służbowych niekiedy wiąże się z większymi wydatkami niż zyskami – szczególnie wtedy, kiedy pracownicy przebywają głównie w biurze i rzadko biorą udział w delegacjach. Wówczas często okazuje się, że zakupione samochody większość czasu spędzają na parkingu, generując koszty wynikające nie tylko z dbania o auto, ale również z zajmowania licznych miejsc parkingowych. Dlatego też w ostatnich latach większą popularnością wyróżnia się wynajem aut dla firm, który zapewnia przedsiębiorcom większą niezależność oraz oszczędność pieniędzy.

W jaki sposób wynajem aut dla firm wpływa na wizerunek firmy?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, wynajem aut dla firm może okazać się godnym uwagi sposobem na poprawę wizerunku przedsiębiorstwa. Warto przede wszystkim wspomnieć o tym, że wynajęcie samochodu staje się bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż zakup całej floty, a korzystanie z tego typu usług świadczy o nowoczesności firmy. Dlatego też wynajem aut dla firm bardzo dobrze sprawdzi się podczas ważnych delegacji lub w sytuacji, kiedy chcemy wywrzeć na kliencie dobre pierwsze wrażenie. Oprócz tego powinniśmy również pamiętać o tym, że dbanie o ekologię zarówno w biurze, jak i w całej firmie pozytywnie wpływa na samopoczucie zatrudnionych osób, które dzięki temu przebywają w bezpiecznych dla zdrowia warunkach.

Decydując się na wynajem aut dla firm, zyskujemy również pewność, że z łatwością dotrzemy na czas we wskazane miejsce. Wynika to między innymi z dostępności pojazdów, którą zapewniają takie wypożyczalnie jak Traficar. W efekcie z łatwością zarezerwujemy wybrany samochód, a każdy korzystający z niego pracownik otrzyma odpowiednią zniżkę. Warto przy tym wspomnieć, że samochód będzie wówczas od razu gotowy do jazdy, dzięki czemu zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy przeznaczyć na skorzystanie z myjni i zatankowanie. Dużym ułatwieniem w przypadku floty Traficara są również wymiary pojazdów, które świetnie sprawdzają się podczas podróżowania po mieście i sprawnego parkowania.

 wynajem aut dla firm

Wynajem aut dla firm jako brak długotrwałych zobowiązań

Przedsiębiorcy, którzy rozważają wzięcie samochodu w leasingu, często obawiają się bardzo długich zobowiązań do regularnego opłacania rat. Trudno się temu dziwić – w przypadku leasingu musimy liczyć się z nieco wyższymi ratami, które wynikają z późniejszego prawa do wykupu używanego pojazdu. Ponadto po kilku latach użytkowania samochód traci na swojej wartości, co sprawia, że nawet jego sprzedaż może nie okazać się zbyt opłacalnym rozwiązaniem. Z tego też powodu coraz większym uznaniem cieszy się wynajem aut dla firm, który wiąże się z większą niezależnością i pomaga w rozwoju firmy w dowolnym kierunku. Warto przy tym wspomnieć, że przedsiębiorca może w każdej chwili zrezygnować z umowy i zdecydować się na przykład na wybór nieco droższego oraz nowszego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *