Sprawdzenie numeru VIN i historii auta za darmo?

W obecnych czasach wielu kupujących auta umie obsługiwać miernik lakieru i w miarę poprawnie interpretować jego wskazania. Sprawdzenie numeru VIN to też obecnie jedna z najważniejszych kwestii powiązanych z zakupem danego pojazdu. Nalepka z tym numerem znajduje się na słupku „B” od strony kierowcy, czyli po otworzeniu drzwi kierowcy i zerknięciu na słupek pod linią szyb powinniśmy doskonale ją widzieć. Powinna być też naklejona równo i nie może otaczać jej taki próg z lakieru, bo fabrycznie oznaczenie to nakleja się po lakierowaniu. Druga nalepka z numerem VIN lub wąska blaszka znajduje się trochę nad uszczelką przedniej szyby i rzecz jasna za nią. Z perspektywy kierowcy jest po lewej stronie, czyli tuż przy słupku „A” we fragmencie deski rozdzielczej, który niemal styka się z przednią szybą. Rzecz jasna tę tabliczkę z numerem VIN można dostrzec z zewnątrz, a samego sprawdzenia numeru VIN można dokonać za pomocą telefonu z dostępem do internetu.

Sprawdzaniu numeru VIN za pomocą urządzenia mobilnego z dostępem do sieci

Chyba każdy słyszał o tym, że sprawdzenie numeru VIN i historii auta może być darmowym i to zwłaszcza w przypadku samochodu krajowego, czyli w przypadku samochodu, który od początku jest eksploatowany w kraju. Takiego sprawdzenia można dokonać za pomocą tabletu lub telefonu i to w mniej niż minutę. Wielu chętnych na zakup danego auta sprawdza numer VIN i historię danego pojazdu za darmo i to w obecności sprzedającego, bo w czasach obecnych niewielu ludzi ufa samemu słowu sprzedającego lub dokumentom, które przedstawia, bo jeśli te dokumenty wyglądają dziwnie, czyli jeśli pieczątki serwisu na każdej stronie wyglądają tak samo, to warto zastanowić się nad zakupem innego egzemplarza. Sprawdzenie numeru VIN zapewne tylko upewni nas w tym, że to konkretne auto może mieć wady ukryte, o których nie wspomniał sprzedający. Taki sprzedający w wielu przypadkach chce uzyskać jak największy zysk na danym pojeździe i dlatego kombinuje, choć na możliwość darmowego sprawdzenia numeru VIN i to na miejscu niewiele poradzi.

Różnego rodzaju sztuczki sprzedających

Jeszcze jakiś czas temu sprzedający sami sprawdzali numery VIN innych sprzedających, po to by ten sam model auta, co inny sprzedający wystawić z VINem lepszego egzemplarza danego modelu. Ta sztuczka się sprawdzała przy kupujących, którzy nie sprawdzali lub nie mogli sprawdzić numeru VIN za darmo i to za pomocą urządzenia mobilnego takiego jak telefon lub niewielki laptop. Jednak po pewnym czasie typowy kupujący zaczął wozić ze sobą niewielkie urządzenie mobilne, po to by za darmo sprawdzić numer VIN każdego auta, którym się interesował. Rzecz jasna taki potencjalny kupujący mógł być też w bezpośrednim kontakcie z członkiem własnej rodziny, który dla niego sprawdzał numer VIN konkretnego egzemplarza na komputerze stacjonarnym. Dzięki takiej pomocy dowiadywał się wielu istotnych informacji w czasie rzeczywistym i dlatego nie dał się nabrać na ofertę powiązaną ze skręconym licznikiem lub nie zakupił samochodu, którego naprawiono minimalnym kosztem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *