Audi A4 B7 – silniki, dane, częste usterki – informacje

Ludzie z Europy centralnej i wschodniej często nabywają Audi A4 B7 produkowane od roku 2004 do 2009. Mowa tu głównie o odmianach kombi i sedan, bo te dwa typy są tymi najbardziej praktycznymi ze wszystkich. Rzecz jasna trapią je usterki powiązane z elektroniką, ale większość z nich dotyczy bezpieczników lub kabli przecierających się w tych newralgicznych miejscach. Z tego typu problemami poradzi sobie ktoś, kto umit lutować przewody, a kwestie powiązane z wymianą przekaźników to zazwyczaj nic trudnego. Jednak jeśli chodzi o Audi A4 B7, to lepiej omijać egzemplarze z rozbudowaną elektroniką, bo to tylko więcej problemów. Wiele jednak znaczy to, że zawieszenie tego modelu nie sprawia problemów i podobnie jest z układem hamulcowym, który eksploatowany poprawnie nie będzie problematycznym. Mowa tu o wymianach tarcz i klocków, które są poprawnymi w sensie mechanicznym. Równie istotnymi są wymiany płynu hamulcowego, który najlepiej wymieniać co osiemnaście miesięcy.

Inne kluczowe wzmianki o Audi A4 B7

Pojazd taki jak Audi a4 B7 produkowano w odmianie sedan, cabrio, S4, RS4 i Avant. W tym konkretnym przypadku „Avant” oznacza kombi, a sedan to sedan. Rzecz jasna produkowano też krzyżówki, takie jak RS4 Avamt, ale te wersje bardziej sportowe, to też silniki, które spalają więcej benzyny, bo odmiany bardziej dynamiczne nie mogą mieć silnika 1.6 16V pod maską. Jednak nawet pod maskę Audi A4 B7 Avant trafiały lepsze motory benzynowe, choć opcje zaczynały się od 1.6 i o mocy 101 koni, ale wyżej był motor 1.8 T i 1.8 TFSI o mocy 163 i 120 koni mechanicznych. Motor 2.0 20v o mocy 131 koni to też była ciekawostka, ale 2.0 TFSI to już moc od 170 do 220 koni i właśnie od tego silnika zaczynała się odmiana quattro. Silnik 3.2 FSI to już moc 255 koni mechanicznych i też napęd quattro, ale 3.2 V6 FSI to już 256 koni, a diesle też można nazwać ciekawymi poczynając od legendarnego 1.9 TDI o mocy 116 koni, ale na nim się zaczyna bo 2.0 TDI to już moce 140 lub 170 koni mechanicznych, a 2.5 V6 TDI to moc 163 koni, ale jest też 2.7 V6 TDI o mocy 180 koni i 3.0 V6 TDI o mocy 204 lub aż 233 koni mechanicznych.

Audi A4 B7 Avant to też cztery metry i pięćset osiemdziesiąt sześć milimetrów długości i pięciodrzwiowe nadwozie. W przypadku tego modelu wiele znaczy też promień skrętu wynoszący trochę ponad pięć metrów. Dlatego tym pojazdem wygodnie się manewruje po zatłoczonym parkingu pod centrum handlowym. Rzecz jasna odmiana Sedan lub S4 Sedan, pod tym względem nie są gorszymi, ale kombi ma też bagażnik o pojemności 442 litrów, który po złożeniu tylnych oparć osiąga 1182 litry pojemności. Nawet w tej klasie pojazdów typu kombi trafiają się bardziej praktyczne auta, ale w tym konkretnym przypadku chodzi także o atrakcyjność samej sylwetki i o wyposażenie wnętrza. Nie każde kombi, które jest kompaktowym ma też ładną skórzaną tapicerkę i nie każde wybitnie praktyczne auto tej klasy może mieć pod maską spory i mocny silnik benzynowy. Wysoka bezawaryjność przemawia też za Audi A4 B7 Avant, które nadal jest czymś bardzo stylowym dla młodego tatusia, który nie chce mieć jedynie praktycznego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *