auto elektryczne

Tesla Model 3 – co warto wiedzieć?

Tesla to amerykańska marka samochodów elektrycznych. Na początku swoich działań spotkała się ona z wieloma negatywnymi opiniami, aczkolwiek na przestrzeni lat mocno się one zmieniły. Z pewnością duży wpływ miała na to elektryfikacja motoryzacji. Dzisiaj elektryczne auto to już nie wymysł gadżeciarza, a bardzo często w pełni uzasadniony wybór, który charakteryzuje się określonymi zaletami. Najpopularniejszym modelem w ofercie marki Tesla jest Model 3, który przyciąga do siebie setki tysięcy fanów. Co warto wiedzieć na jego temat?

Tesla Model 3 – początki!

Całkiem niedawna premiera Mustanga Mach-E wzbudziła naprawdę wiele emocji. Teraz jednak podejście ludzi do samochodów elektrycznych jest zupełnie inne, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Jak wyglądała premiera Tesli Model 3? Samochód ten ujrzał światło dzienne w kwietniu 2017 roku i zrobił prawdziwy szał. Liczba chętnych była ogromna, a już po trzech miesiącach od premiery, liczba chętnych na samochód sięgała pół miliona. Czym było to spowodowane? Z pewnością ceną oraz promocją samej marki. Tesla Model 3 promowana była jako samochód dla każdego. Jej cena, która ówcześnie wynosiła 35 000 dolarów była naprawdę bardzo korzystna. Jakimi zaletami charakteryzuje się to auto?

Przestronne, ale puste wnętrze?

W środku samochodu, jakim jest Tesla Model 3 nie znajdziemy prawie nic. Ogromny minimalizm to właśnie to, czym charakteryzuje się to auto. Zamiast wszelkich przycisków, pokręteł, a nawet zegarów, znajdziemy tam 15-calowy tablet, który stanowi prawdziwe centrum dowodzenia. Jakie funkcje możemy znaleźć w podstawowej wersji modelu 3?

  • Bezkluczykowa obsługa,
  • pokładowa nawigacja,
  • kontrola głosowa,
  • łączność Wi-Fi i LTE,
  • fotochromatyczne lusterko,
  • dwa porty USB,
  • dwustrefowa klimatyzacja.

Nie można nie wspomnieć o licznych czujnikach, które sprawiają, że po uruchomieniu autopilota z tempomatem, samochód będzie w stanie samodzielnie utrzymywać pas ruchu.

Jakie są możliwości Tesli Model 3?

Tesla Model 3 to samochód dla wielu ludzi, który bardzo szybko spopularyzował auta elektryczne. Świetnie osiągi, elegancki wygląda oraz oczywiście niezbyt duża cena to właśnie to, co sprawiło, że pojazd ten sprzedaje się aż tak dobrze. Do wyboru mamy 3 wersje tego modelu. Czym charakteryzuje się każda z nich?

  • Standard. W tym wypadku dostępne jest przyspieszenie na poziomie 6,1 sekundy do 100 kilometrów na godzinę. Zasięg według rankingu WLTP to 491 kilometrów, a prędkość maksymalna to 225 km/h.
  • Long Range. Model ten to istna gratka dla wszystkich osób, które często wybierają się w podróże. Zasięg równy 602 kilometry sprawi, że nie będzie z tym żadnego problemu. Przyspieszenie na poziomie 4,4 sekundy do 100 km/h również może zaskoczyć. Wszystko to idzie w parze z większą prędkością maksymalną o 8 km/h w porównaniu z wersją standard.
  • Performance. Ostatnia wersja to propozycja dla amatorów szybkiej jazdy. 3,3 sekundy do „setki” oraz 261 km/h maksymalnej prędkości to wyniki po prostu niesamowite. Warto także wspomnieć o zasięgu, który wynosi 547 kilometrów, dlatego nawet w czasie dłuższej podróży, baterii po prostu nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *