Części zamienne do samochodów dostawczych – czym kierować się przy wyborze?

Dostawczaki są zazwyczaj intensywnie eksploatowane, dlatego regularnie trzeba w nich wymieniać części, tak aby pojazd pozostał sprawny i bezpieczny. Zakup nowych części bywa dość kosztowny, dlatego kierowcy szukają różnych sposobów na oszczędności. O czym jednak powinno się zawsze pamiętać przy ich zamawianiu?

Legalne pochodzenie

Handel używanymi częściami zamiennymi jest w Polsce dozwolony, ale muszą być to części legalnego pochodzenia – zakup podzespołu, który wymontowano z kradzionego samochodu, może oznaczać dla nabywcy całkiem spore kłopoty. Zdecydowanie bezpieczniej jest zamawiać części u sprawdzonych dostawców, co daje pewność, że towar nie pochodzi z przestępstwa, a do tego jeszcze są to produkty objęte gwarancją jakości.

Czy kupowana część na pewno będzie pasować?

Jest bardzo wiele modeli samochodów dostawczych, dlatego części zamienne należy dopasować do konkretnego modelu. W oddziałach firmy Suder znaleźć można szeroki katalog części – są one dokładnie opisane, więc nie ma problemu ze znalezieniem właściwego elementu, a zakupy bardzo ułatwia internetowa wyszukiwarka. Katalog części zamiennych ma funkcję wyszukiwania części zamiennych po numerze VIN, co jest najpewniejszą metodą, znika więc ryzyko pomyłki i konieczność odsyłania błędnie zamówionej części. Katalog online dostępny jest dla zarejestrowanych użytkowników przez całą dobę, a baza produktów jest na bieżąco aktualizowana.

Czy części zamienne muszą być zawsze od producenta samochodu?

Na częściach zamiennych nie powinno się oszczędzać, ale to wcale nie oznacza, że tylko te najdroższe produkty spełnią swoją rolę. Oryginalna część rzeczywiście będzie idealnie pasować i posiada dokładnie takie parametry, jakie są zalecane przez producenta samochodu dostawczego, ale na rynku jest też wiele wysokiej jakości zamienników, które kosztują mniej. Przy wyborze takich zamienników warto sprawdzić renomę danej marki – na Suder.eu są to wyroby m.in. od Hengst, Bosch, Knecht, Sachs, NRF, Texar, TYC, Dayco, Lemforder które znane są ze swojej trwałości i niezawodności. Powinno się natomiast unikać bardzo tanich części bez żadnych certyfikatów, bo choć sporo się oszczędza przy zamówieniu, to takie zamienniki mogą negatywnie wpłynąć na jazdę i przyczynić się do szybszego zużywania innych elementów konstrukcyjnych pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *