Ceramiczny dodatek do oleju silnikowego

Silnik jest sercem każdego samochodu, więc należy odpowiednio o niego dbać. Znakomita większość kierowców zna ogólne zasady dotyczące rozsądnej eksploatacji jednostki napędowej. Nikogo nie trzeba też przekonywać do konieczności terminowej wymiany oleju silnikowego. Czasami wskazane jest jednak także wykorzystanie różnego rodzaju preparatów wspomagających, takich jak chociażby ceramiczny dodatek do oleju silnikowego.

Innowacyjny dodatek do oleju silnikowego

Głównym zadaniem dodatku do oleju jest regeneracja silnika. Preparat znacząco redukuje tarcie i usprawnia pracę silnika. Jego działanie polega na stworzeniu specjalnej warstwy ochronnej. Ceramiczno-metalowa warstwa jest rozprowadzana na powierzchni metalowych części silnika. Jej największy przyrost następuje w najbardziej zużytych obszarach. Wszystko to sprawia, że ceramiczny dodatek do oleju silnikowego poprawia osiągi silnika i przedłuża jego żywotność. Jest to skuteczny, ale zarazem bardzo uniwersalny produkt, ponieważ można stosować go przy każdym typie silnika. Ceramiczna ochrona silnika sprawdza się w samochodach osobowych, motocyklach, samochodach ciężarowych czy maszynach rolniczych. Istnieją nawet specjalistyczne preparaty dedykowane nie tylko silnikom, ale także wybranym podzespołom. Na podobnej zasadzie działa dodatek do oleju skrzyni biegów, którego zadaniem jest regeneracja i usprawnienie działania skrzyni.

Mniejsze zużycie paliwa i inne atuty

Sama regeneracja silnika jest wystarczającym powodem, aby sięgnąć po omawiany preparat, ale jego stosowanie przynosi również wiele innych korzyści. Dodatek do oleju zmniejsza zużycie paliwa i redukuje zużycie oleju, czyli popularne „pobieranie oleju” przez silnik. Można odczuć wzrost mocy silnika, a jego rozruch staje się znacznie łatwiejszy. Ceramiczna ochrona silnika zwiększa trwałość powierzchni, na które działają siły tarcia i zmniejsza ryzyko występowania awarii.

Stosuj po wymianie oleju

Hasło „regeneracja silnika” może kojarzyć się z koniecznością wizyty w warsztacie oraz z wielogodzinną i kosztowną pracą specjalistów. W przypadku takich produktów jest to jednak błędne przekonanie. Dodatek do oleju może być stosowany w domowym zaciszu. Ważne jest jednak to, aby zaaplikować go do wlewu oleju po jego wymianie. Jest to istotne, ponieważ ceramiczna warstwa ochronna tworzy się do momentu pokonania dystansu około 1500 kilometrów. Właśnie dlatego w tym czasie olej nie powinien być wymieniany. Preparat do regeneracji silnika można śmiało stosować z innymi dodatkami, takimi jak popularny dodatek do paliwa. Produkt nie przynosi żadnych skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny dla silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *