Jak wybrać dobre wycieraczki samochodowe?

Wbrew pozorom dobór wycieraczek samochodowych nie należy do najłatwiejszych, a faktem jest, że spełniają one bardzo ważną rolę w wyposażeniu samochodu. Chyba każdy z na ten moment, gdy w najpierw na szybie pojawiają się pojedyncze strugi deszczu, a następnie jest ich coraz więcej. W końcu, dochodzi do tego, że wycieraczka zaczyna opuszczać całe fragmenty szyby, zostawiając na niej wodę lub zacieki. Jak zatem dobrać odpowiednie wycieraczki samochodowe?.

Pióra najlepiej płaskie

Płaskie pióra wycieraczek, które coraz częściej oferowane są przez różne firmy, są dodatkowo wyposażone w jedną, istotną rzecz. Mają one adaptery, które dopasują się do najróżniejszych mocować. Jednak pamiętajmy, by przed zakupem upewnić się, czy aby na pewno na liście kompatybilnych samochodów, jest także nasze auto. Niektórzy producenci dbają o swoich klientów, oferują pióra płaskie nie tylko dla samochodów, które zostały oryginalnie w nie wyposażone, ale także dla tych, które opuściły fabrykę z przegubowym stelażem i piórami klasycznymi. Nie da się jednak ukryć, że coraz więcej aut, wyposażone jest w płaskie pióra w wycieraczkach. Wówczas jedyne na co powinniśmy zwrócić uwagę to na to czy są to pióra starego, czy nowego typu. Pióra starsze, często bowiem mają problem ze zmieszczeniem się w szczelinach, w nowszych modelach aut. Natomiast z piórami płaskimi nowego typu, nie ma takiego problemu, gdyż ich zaczepy są dopasowane do różnych ramion i rozmiarów.

Wycieraczka tylna- z ramieniem

Tyle wycieraczki to często bardziej skomplikowany element, niż mogłoby się to wydawać. Są to elementy, często o nietypowej konstrukcji. Dlatego też, zwykle zamocowanie uniwersalnego pióra, graniczy z cudem lub jest po prostu nie możliwe. Jeśli jednak na upartego zamocujemy takie pióro, na pewno nie będzie ono dobrze i poprawnie pracować. Wówczas rozwiązaniem jest zakup wycieraczki razem z ramieniem, co jest dość popularnym sposobem. Koszty tej operacji są różne, w serwisie, koszt ten może wynieść nas nawet 200-300 zł, co jak na wycieraczkę, nie jest małą kwotą. Jednak z pomocą przychodzą internetowe serwisy aukcyjne, gdzie pióro wraz z ramieniem, możemy znaleźć już za około 100 zł lub nieco ponad. Warto jednak wiedzieć, że na tylnej szybie, w przeciwieństwie do przedniej, nie powstaną rysy spowodowane używaniem zużytej wycieraczki. Jeśli jednak już jakaś się pojawi, nie jest ona tak denerwująca, jak ta która będzie na przedniej szybie. Jak dobrać wycieraczkę do tylnej szyby?. Odpowiedź jest prosta, powinniśmy przede wszystkim dobrać ją do marki i modelu auta. Z mocowaniem nie powinno być większych problemów, gdyż uchwyty na ramie są zwykle uniwersalne.

Dobór wycieraczek to przede wszystkim dopasowanie ich do modelu auta i dobranie odpowiedniego rodzaju piór. Pamiętajmy, że dla własnego komfortu i bezpieczeństwa warto je wymieniać. Te z przedniej szyby będą zużywały się znacznie szybciej, niż ta z szyby tylnej. Warto wiedzieć, że wycieraczki znacznie poprawiają widoczność kierowcy podczas szczególnie trudnej pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *